Dosť bolo sľubov - chceme kruhový objazd

Autor: Peter Čačko | 18.3.2013 o 13:17 | (upravené 18.3.2013 o 13:38) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  483x

Rozhodol som sa zaujímať o veci, ktoré sa týkajú širokej verejnosti. Jednou z nich je oblasť cestnej dopravy. V Trenčianskej Teplej je problematická križovatka priamo v centre obce a veľa vodičov vie, že aj nebezpečná. Zo smeru kúpeľného mesta Trenčianskych Teplíc na Trenčín je problematické sa dostať, kvôli hustote dopravy. Najmä ráno a v poobednajších hodinách. Stalo sa tam už viacero nehôd, ale riešenie sa stále odkladá. Ako je to už v našej republike tradíciou, riešenie situácie kruhovým objazdom sa odkladá kvoli kríze, finaciám, stavebnému povoleniu,... atď. Rozhodol som sa teda verejným listom vyzvať starostu obce Trenčianska Teplá o vyjadrenie.

Otvorený list starostovi obce Trenčianska Teplá

 

Obec Trenčianska Teplá
Obecný úrad
M. R. Štefánika 376/30
914 01 Trenčianska Teplá

 

Vážený pán starosta obce Trenčianska Teplá, dovoľujem si Vás požiadať o informácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. O slobodnom prístupe k informáciám.

Niekoľko rokov sa rieši hlavná križovatka v obci Trenčianska Teplá. Takmer denne som svedkom porušovania pravidiel cestnej premávky, ako sa nervózni vodiči snažia dostať na smer Trenčín z Trenčianskych Teplíc. Úprimne vôbec sa nečudujem tejto nervozite.
Informácie sa líšia, preto sa obraciam na Vás so žiadosťou o informáciu, aké plány má obec s touto križovatkou. Podľa rozhovoru, ktorý ste poskytli pre denník SME uverejnený 19.3.2012, ste uviedli: „Podľa mojich informácii Slovenská správa ciest už požiadala o vydanie stavebného povolenia, teraz sa dáva dohromady dokumentácia. Územné konanie je uzavreté a stavebné povolenie by mal vydať Krajský úrad pre cestnú dopravu." Slovenská správa ciest sa podla článku vyhovára na krízu a odvolacie konanie. S prácami sa malo začať do konca roka 2012.
Keďže sa takmer denne médiami šíria správy o niekoľkotisícovom šafárení financií v štáte, rozpadnuté cesty, ktoré ničia automobily a podobne, zaujíma ma stav cesty v našej obci. Preto Vás žiadam o poskytnutie informácie, v akom štádiu je riešenie kruhového objazdu v obci, spolu s jasnými a reálnymi termínmi uskutočnenia stavby.
Ďalej Vás žiadam o informáciu, ako bude využitý priestor bývalej školy, dnes „otoč autobusov", na ktorý boli poskytnuté financie z Európskej únie. Som svedkom, že zastávky využívajú bezdomovci a priestor je ako veľké parkovisko. Ak to má byť oddychová zóna, tak je to v poriadku, len nerozumiem tým zastávkam. Predpokladám však, že ak to má myť náväznosť na riešenie križovatky, tak ju treba vyriešiť a zasadzovať sa za ňu čím skôr, aj na pôde Trenčianskeho samosprávneho kraja a príslušnom ministerstve, ak to bude treba.

V zastúpení občanov a vodičov
Bc. Peter Čačko, Trenčianska Teplá

V Trenčianskej Teplej, dňa 18.3.2013

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?