Dosť bolo sľubov - chceme kruhový objazd

Autor: Peter Čačko | 18.3.2013 o 13:17 | (upravené 18.3.2013 o 13:38) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  458x

Rozhodol som sa zaujímať o veci, ktoré sa týkajú širokej verejnosti. Jednou z nich je oblasť cestnej dopravy. V Trenčianskej Teplej je problematická križovatka priamo v centre obce a veľa vodičov vie, že aj nebezpečná. Zo smeru kúpeľného mesta Trenčianskych Teplíc na Trenčín je problematické sa dostať, kvôli hustote dopravy. Najmä ráno a v poobednajších hodinách. Stalo sa tam už viacero nehôd, ale riešenie sa stále odkladá. Ako je to už v našej republike tradíciou, riešenie situácie kruhovým objazdom sa odkladá kvoli kríze, finaciám, stavebnému povoleniu,... atď. Rozhodol som sa teda verejným listom vyzvať starostu obce Trenčianska Teplá o vyjadrenie.

Otvorený list starostovi obce Trenčianska Teplá

 

Obec Trenčianska Teplá
Obecný úrad
M. R. Štefánika 376/30
914 01 Trenčianska Teplá

 

Vážený pán starosta obce Trenčianska Teplá, dovoľujem si Vás požiadať o informácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. O slobodnom prístupe k informáciám.

Niekoľko rokov sa rieši hlavná križovatka v obci Trenčianska Teplá. Takmer denne som svedkom porušovania pravidiel cestnej premávky, ako sa nervózni vodiči snažia dostať na smer Trenčín z Trenčianskych Teplíc. Úprimne vôbec sa nečudujem tejto nervozite.
Informácie sa líšia, preto sa obraciam na Vás so žiadosťou o informáciu, aké plány má obec s touto križovatkou. Podľa rozhovoru, ktorý ste poskytli pre denník SME uverejnený 19.3.2012, ste uviedli: „Podľa mojich informácii Slovenská správa ciest už požiadala o vydanie stavebného povolenia, teraz sa dáva dohromady dokumentácia. Územné konanie je uzavreté a stavebné povolenie by mal vydať Krajský úrad pre cestnú dopravu." Slovenská správa ciest sa podla článku vyhovára na krízu a odvolacie konanie. S prácami sa malo začať do konca roka 2012.
Keďže sa takmer denne médiami šíria správy o niekoľkotisícovom šafárení financií v štáte, rozpadnuté cesty, ktoré ničia automobily a podobne, zaujíma ma stav cesty v našej obci. Preto Vás žiadam o poskytnutie informácie, v akom štádiu je riešenie kruhového objazdu v obci, spolu s jasnými a reálnymi termínmi uskutočnenia stavby.
Ďalej Vás žiadam o informáciu, ako bude využitý priestor bývalej školy, dnes „otoč autobusov", na ktorý boli poskytnuté financie z Európskej únie. Som svedkom, že zastávky využívajú bezdomovci a priestor je ako veľké parkovisko. Ak to má byť oddychová zóna, tak je to v poriadku, len nerozumiem tým zastávkam. Predpokladám však, že ak to má myť náväznosť na riešenie križovatky, tak ju treba vyriešiť a zasadzovať sa za ňu čím skôr, aj na pôde Trenčianskeho samosprávneho kraja a príslušnom ministerstve, ak to bude treba.

V zastúpení občanov a vodičov
Bc. Peter Čačko, Trenčianska Teplá

V Trenčianskej Teplej, dňa 18.3.2013

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?