Živnostník, nežiješ, živoríš!

Autor: Peter Čačko | 5.9.2012 o 9:25 | (upravené 5.9.2012 o 12:45) Karma článku: 16,12 | Prečítané:  1286x

Pracovné zaradenie živnostník sa stáva časom fakt povolaním a pre niektorých politikov by bolo asi najlepšie, aby všetci živnostníci robili zadarmo. Každoročne stúpajú odvody, daňové zaťaženie. Keby každý živnostník mal všetko previesť do nákladov, tak čoskoro skrachuje. Tak si radšej uberie zo zisku, až mu postupne ostane...

Živnostník, alebo živorník? To je otázka. Podobné konštatovanie ako v Hamletovi. Ale je tam jeden veľký rozdiel. Hamlet bola hra a toto čo sa deje na Slovensku je krutá dennodenná demokratiská a teraz aj socialistická realita.

Nikto z vlády si neváži to, že sa chce niekto uživiť sám. Platí si odvody a štát s ním má minimálne náklady. Nemá dovolenku, ako zamestnanci. Ochorie? Jeho smola, príde o zákazky. Nikto mu to nevynahradí. Piatok, sviatok, to je jedno. Je síce sám sebe pánom, ale iba navonok, pretože jeho pánom je zákazník. Bez neho nie je nič, ani práca a samozrejme ani pláca. Máme vlastne nejaké výhody? Každodenný boj o zákazníka. Má čeliť odvodom... hm "výpalnému" a preskakovať polená, iba preto že si chce udržať aký taký príjem. Pýtam sa dokedy? Na Slovensku je niekoľko tisíc živnostníkov, ktorí držia ekonomiku. Ak by padli a všetci by šli na Úrad práce, to by sa diali veci.

Nodobúdam presvedčenie, že tí čo robia to isté povolanie, ako živnostník, ale bez živnosti sa majú oveľa oveľa lepšie. A prečo? Pretože nemajú prakticky žiadne starosti. Odvody? " Načo, veď kto ma skontroluje, či mám živnosť. " Toto tvrdenie som počul naposledy od jedného "čierneho konkurenta".

Živnostník, nežiješ, živoríš! Toto je heslo skupiny ľudí, ktorí sa prestávajú na tento stav bez činnosti prizerať. Skončila doba, keď iba ohneš chrbát a ideš ďalej. Už nás nebaví bojovať so Sociálnou poisťovňou, zdravotnými poisťovňami a ich vyhrážkami. Na nohách sú učitelia, sestričky a aj živnostníci! Ja, ako živnostník cca 10 rokov na slovenskom trhu vyjadrujem odpor proti tomu, aby ma "zastupovala" pred štátom Slovenská živnostenská komora a osobne jej predseda v "Rade solidarity a rozvoja". Dávam ruky preč od ľudí, ktorí sa nevedia reálne zastať živnostníkov. Živnostníci vraj s novými zmenami súhlasia a ja sa pýtam ktorí??? Tí, ktorí postupne položia živnosti, lebo ich pochová konkurencia cenami, pretože "konkurencia" robí načierno. Máme myslieť na dôchodok, keď celý systém dôchodkov padne, ak to takto pôjde ďalej? Môžem kašlať na takýto systém!!!

Dňa 13.9.2012 vstupujeme do štrajku aj my. Naštvaní, znechutení živnostníci. Odmietame v tento deň zákazky a ak uvidíte čiernu stužku na aute, tak to sme my. A zdravotný odvod za tento deň máme akosi zaplatený a zamestnávateľ nás nemusí odhlásiť zo zdravotnej poisťovne.

www.facebook.com/events/456314297741906/

Občan tohto štátu nespi, neboj sa vyjadriť svoj postoj! Aby si si neuvedomil neskoro, že ležíš v blate a v peňaženke máš ...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?