Funkčné referendum - nástroj na zmenu

Autor: Peter Čačko | 10.9.2014 o 23:26 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  550x

Pokiaľ chceme uskutočniť zmenu, dokážeme to aj svojpomocne. Musíme však vytvoriť tlak, aby sa naše požiadavky schválili. Nechceme veľa, chceme funkčné referendum. 

Leto sa končí a spoločnosť sa pomaly prebúdza do reality. Obyvateľstvo utratilo posledné peniaze na dovolenky, ak nejaké vôbec mali a začína sa šetrenie na Vianoce. Kto sa tu našiel? Ty, ty aj ty?  Naša vlasť upadá do marazmu a apatie čoraz viac. Pár jednotlivcov si už úplne robí s obyvateľmi krajiny čo chce. A nám je to asi jedno... Alebo sa mýlim? Nájde sa ešte skupina zodpovedných a postaví sa na stranu rozumu. Pozrie sa do zrkadla  a povie si: "Ja takto žiť nechcem... !"   3 000 000 "kladivo" exekúcií tlači ľudí k múru. Živnostníci sa vytrácajú, dôchodcovia sa trasú, aby sa nedostali do nemocnice, lebo zahynú a čakajú na cca 12 EUR vianočného príspevku, lebo ten ich asi vytrhne z biedy... a takto si tu spokojne žijeme a pozeráme sa do neba so slovami: "DOKEDY ?" 

Ako z toho von? 

Jasná a zreteľná požiadavka: Sfunkčnime spoločne referendum !!!

Dajme mu vážnosť ako si zaslúži. Dajme mu záväznosť pre politikov, dajme mu platnosť zmenou nadpolovičnej účasti všetkých voličov a začnime sa rozprávať o možnostiach jeho vyhlásenia. 

Ten kto povie, že referendum je drahé, nech myslí na to, že denne utekajú milióny EUR na stratové položky, čierne diery, vačky vyvolených... Rozhodnime spolu či chceme EÚ, Nato, základne, ... Ak môže byť takto funkčné referendum na komunálnej úrovni, môže byť funkčné aj celoštátne. Myslíte si, že ľudia nebudú vedieť rozhodovať o zložitých otázkach? Načo máme RTVS?  Okrúhle stoly a odborníci nech vedú voličov k správnym rozhodnutiam. Veď si platíme predsa koncesie !!!

Rozhodujme priamo ! Buďme zasa raz zodpovední k sebe a ďaľším generáciám. Ak ľudia pochopia, že majú moc rozhodovať, apatia sa rozplynie ako jesenná hmla babieho leta...

https://www.facebook.com/events/825405064156388

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Žitňanská: Dlžník môže prísť o dom, ale neostane bez bývania

Ani ľudia s hypotékou nemusia prísť o bývanie, ale po osobnom bankrote musia úver dosplácať, vysvetľuje ministerka spravodlivosti.

KOŠICE KORZÁR

Nervozita v Košiciach rastie: Raši prosí o pokojné rokovanie

Primátorovi sa nepáčia výzvy aktivistov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?